Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite cocktail and martini glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1095101 cocktail and martini glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1095101 Martini 9.5 Oz 4.5" X 7.25"
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1095101 |
| Manufacturer Part # | LB1095101 |
| Capacity | 9 Oz |
| Base | Stem |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 7.25" |
| Width | 4.5" |
| Weight | 11.74 lbs |
| UPC | 08004743029665 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1095101, Martini, 9.5 oz, 4.5" x 7.25", Bach, Luigi Bormioli, Crystalline, 16 Per Case (STOCK item) (Packed By: Cs)
