Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1094001 wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1094001 Stemless Wine 14.5 Oz 2.75" X 4.0" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1094001 |
| Manufacturer Part # | LB1094001 |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Base | Stemless |
| Height | 3" - 5"H |
| Capacity | 13 - 15 Oz |
| Wine Type | All Purpose |
| Height | 4" |
| Width | 2.75" |
| Weight | 13.41 lbs |
| UPC | 08004743029504 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1094001, Stemless Wine, 14.5 oz, 2.75" x 4.0", Aero, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
