Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite champagne and sparkling wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1093901 champagne and sparkling wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1093901 Champagne Flute 8.5 Oz 3.0" X 9.5" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1093901 |
| Manufacturer Part # | LB1093901 |
| Base | Stem |
| Capacity | 8 Oz |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Shape | Flute |
| Height | 9.5" |
| Width | 3" |
| Weight | 11.66 lbs |
| UPC | 08004743029498 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1093901, Champagne Flute, 8.5 oz, 3.0" x 9.5", Aero, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
