Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1064707 wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1064707 Wine 19.25 Oz 3.5" X 9.5" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1064707 |
| Manufacturer Part # | LB1064707 |
| Base | Stemmed |
| Wine Type | All Purpose |
| Height | 9" - 11"H |
| Capacity | 16 - 19 Oz |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 9.5" |
| Width | 3.5" |
| Weight | 13.16 lbs |
| UPC | 08004743028224 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1064707, Wine, 19.25 oz, 3.5" x 9.5", Atelier, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
