RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite champagne and sparkling wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1041202 champagne and sparkling wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1041202 Champagne Flute 6.75 Oz 2.75" X 8.75" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1041202 |
| Manufacturer Part # | LB1041202 |
| Base | Stem |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Capacity | 6 Oz |
| Shape | Flute |
| Height | 8.75" |
| Width | 2.75" |
| Weight | 9.88 lbs |
| UPC | 08004743027364 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1041202, Champagne Flute, 6.75 oz, 2.75" x 8.75", Atelier, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case, (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
