Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1028603 wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1028603 Wine 11.5 Oz 3.25" X 7.5" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1028603 |
| Manufacturer Part # | LB1028603 |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Base | Stemmed |
| Wine Type | All Purpose |
| Height | 6" - 8"H |
| Capacity | 10 - 12 Oz |
| Height | 7.5" |
| Width | 3.25" |
| Weight | 13.97 lbs |
| UPC | 08004743026275 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1028603, Wine, 11.5 oz, 3.25" x 7.5", Michelangelo, Luigi Bormioli, Soda Lime, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
