Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB10000013989 wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB10000013989 Wine 23.0 Oz 4.375" X 9.75" - 1/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB10000013989 |
| Manufacturer Part # | LB10000013989 |
| Height | 9" - 11"H |
| Base | Stemmed |
| Wine Type | All Purpose |
| Capacity | 20 - 24 Oz |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 9.75" |
| Width | 4.38" |
| Weight | 3.82 lbs |
| UPC | 08004360097467 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB10000013989, Wine, 23.0 oz, 4.375" x 9.75", Sapientia, Luigi Bormioli, Crystalline, 6 Per Case (STOCK item) (Packed By: 1 Pack)
