Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB0964306 wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB0964306 Wine 17.0 Oz 3.5" X 9.5" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB0964306 |
| Manufacturer Part # | LB0964306 |
| Wine Type | All Purpose |
| Base | Stemmed |
| Height | 9" - 11"H |
| Capacity | 16 - 19 Oz |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 9.5" |
| Width | 3.5" |
| Weight | 12.93 lbs |
| UPC | 08004743022833 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB0964306, Wine, 17.0 oz, 3.5" x 9.5", Vinoteque, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
