Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB0896006 wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB0896006 Wine 21.5 Oz 3.75" X 10.0" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB0896006 |
| Manufacturer Part # | LB0896006 |
| Wine Type | All Purpose |
| Base | Stemmed |
| Height | 9" - 11"H |
| Capacity | 20 - 24 Oz |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 10" |
| Width | 3.75" |
| Depth | 3.75" |
| Weight | 7.82 lbs |
| UPC | 08004743019901 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB0896006, Wine, 21.5 oz, 3.75" x 10.0", Magnifico, Luigi Bormioli, Crystalline, 12 Per Case (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)
