Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite champagne and sparkling wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB0610520 champagne and sparkling wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB0610520 Champagne Flute 7.0 Oz 2.75" X 9.125" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB0610520 |
| Manufacturer Part # | LB0610520 |
| Capacity | 7 Oz |
| Base | Stem |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Shape | Flute |
| Height | 9.13" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 4.75" |
| Weight | 12.45 lbs |
| UPC | 08004743020648 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB0610520, Champagne Flute, 7.0 oz, 2.75" x 9.125", Michelangelo, Luigi Bormioli, Soda Lime, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
