Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite china platters.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite HL15463924 china platters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite HL15463924 Rolled Edge Oval Platter 10.5" X 7.25" RE & NR - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | HL15463924 |
| Manufacturer Part # | HL15463924 |
| Construction | China (unspecified) |
| Short Side | 7" |
| Edge Type | Rolled Edge |
| Shape | Oval / Oblong |
| Long Side / Diameter | 10" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 7.25" |
| Weight | 33.07 lbs |
| UPC | 05018461851135 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, HL15463924, Rolled Edge Oval Platter, 10.5" x 7.25", RE & NR, Willow Rim Blue, Homer Laughlin, Oval, China, (NON STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
