Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite 0 - 8 oz china bowls.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite 82136AND0519 0 - 8 oz china bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite 82136AND0519 Sugar Bowl 7.0 Oz 2.25" X 3.5" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 82136AND0519 |
| Manufacturer Part # | 82136AND0519 |
| Type | Serving |
| Ounce Capacity (approximate) | 7 Oz |
| Size | 3" |
| Material | Bone China |
| Geometric Shape | Oval |
| Height | 3.5" |
| Weight | 4 lbs |
| UPC | 05018461853566 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 82136AND0519, Sugar Bowl, 7.0 oz, 2.25" x 3.5", whiteware, celestine, william edwards, bone china, 12 per case, (stock item) (Packed By: 1 Dozen)
