Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite china bowls 9-16 oz.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite 82136AND0332 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite 82136AND0332 Coupe Bowl 12.375 Oz 5.75" X 2.125" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 82136AND0332 |
| Manufacturer Part # | 82136AND0332 |
| Ounce Capacity (approximate) | 12 Oz |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 6" |
| Material | Bone China |
| Type | General Usage |
| Height | 2.13" |
| Weight | 6.2 lbs |
| UPC | 05018461853511 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 82136AND0332, Coupe Bowl, 12.375 oz, 5.75" x 2.125", whiteware, celestine, william edwards, round, bone china, 12 per case, (stock item) (Packed By: 1 Dozen)
