Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite individual display risers.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite 7773ER222 individual display risers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite 7773ER222 Rectangle Riser 20.25" X 8.0" X 6.0" Canyon Valley - 1/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 7773ER222 |
| Manufacturer Part # | 7773ER222 |
| Base Material | Resin |
| Number of Steps | 1 - 2 |
| Shape | Rectangular |
| Height | 5" - 8" |
| Depth (front - back) | 9" (and Under) |
| Color | Beiges |
| Width (side - side) | 20" - 29" |
| Height | 6" |
| Width | 20.25" |
| Depth | 8" |
| Weight | 9.92 lbs |
| UPC | 05018461785805 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 7773ER222, Rectangle Riser, 20.25" x 8.0" x 6.0", Canyon Valley, Kenny Mack, Resin, Dishwasher Safe, 1 Per Case, Stone-Inspired Design (STOCK item) (Packed By: 1 Each)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
