Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite 677RCR399 wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite 677RCR399 Wine Glass 15.25 Oz. 3.5"W X 9.0"H - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 677RCR399 |
| Manufacturer Part # | 677RCR399 |
| Base | Stemmed |
| Wine Type | All Purpose |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 9" - 11"H |
| Capacity | 13 - 15 Oz |
| Height | 9" |
| Width | 3.5" |
| Weight | 6.72 lbs |
| UPC | 720201282844 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 677RCR399, Wine Glass, 15.25 oz., 3.5"W x 9.0"H, Crystalline, RCR Crystal, Timeless (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)


