Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite china cups.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite 62549FP820 china cups
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite 62549FP820 Coffee Cup 8.0 Oz. 4.75"W X 3.987"D X 2.5"H - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 62549FP820 |
| Manufacturer Part # | 62549FP820 |
| Construction | Porcelain |
| Capacity | 8 - 9 Oz |
| Height | 2.5" |
| Width | 4.75" |
| Depth | 3.99" |
| Weight | 11.02 lbs |
| UPC | 05018461820698 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 62549FP820, Coffee Cup, 8.0 oz., 4.75"W x 3.987"D x 2.5"H, Unique, Porcelain, Folio, Willow Green (NON STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)