Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite china bouillon cups.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite 62549FP819 china bouillon cups
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite 62549FP819 Bouillon Cup/Sugar 8.0 Oz. 3.987"W X 2.5"H - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 62549FP819 |
| Manufacturer Part # | 62549FP819 |
| Construction | Porcelain |
| Capacity | 8 Oz |
| Height | 2.5" |
| Width | 3.98" |
| Weight | 11.02 lbs |
| UPC | 05018461820681 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 62549FP819, Bouillon Cup/Sugar, 8.0 oz., 3.987"W x 2.5"H, Adelina, Willow Green, Folio, Round, Porcelain (NON STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)