Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite 0 - 8 oz china bowls.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite 61105ST0526 0 - 8 oz china bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite 61105ST0526 3.75 Oz Square Bowl Royal Porcelain Vortex 3.5 Inch - 1 Dozen Packs - 6/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 61105ST0526 |
| Manufacturer Part # | 61105ST0526 |
| Geometric Shape | Square |
| Material | Porcelain |
| Type | General Usage |
| Size | 3" |
| Ounce Capacity (approximate) | 3 Oz |
| Height | 1.25" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 18.1 lbs |
| UPC | 05018461545638 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 61105ST0526, Square Bowl, 3.75 oz, 3.5" x 3.5" x 1.25", Vortex, Royal Porcelain, Square, Porcelain, bone china comprised of 47% bone ash with simple and graceful designs (STOCK item) (Packed By: 6 Dozen Per Case)
