Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite china bowls 9-16 oz.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite 17840480 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite 17840480 Bowl 12.0 Oz Aurora Vesuvius Round Ceramic Amber - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 17840480 |
| Manufacturer Part # | 17840480 |
| Material | Ceramic |
| Type | General Usage |
| Size | 4" |
| Geometric Shape | Round |
| Ounce Capacity (approximate) | 12 Oz |
| Height | 2" |
| Weight | 5.4 lbs |
| UPC | 05018461672426 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 17840480, Bowl, 12.0 oz, 4.5" x 2.0", Aurora Vesuvius, Amber, Steelite, Round, Alumina Vitrified, high alumina vitrified china for long lasting performance (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)

