Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite china plates.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite 17140211 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite 17140211 9.0 Inch Slimline Plate Dapple Brown China - 2 Dozen Cases - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 17140211 |
| Manufacturer Part # | 17140211 |
| Rim Style | Narrow Rim |
| Size | 9.000" = 9" |
| Shape | Round |
| Material | China (unspecified) |
| Height | 0.88" |
| Width | 9" |
| Weight | 26.9 lbs |
| UPC | 05018461539385 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 17140211, Slimline Plate, 9.0" x 0.88", Dapple, Brown, Steelite, Round, Alumina Vitrified, high alumina vitrified china for long lasting performance (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
