Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn Y3070 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg Y3070 Snap In Switch 5/8 X 1 1/4 Spst
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | Y3070 |
| Manufacturer Part # | Y3070 |
| Height | 1.25" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg Y3070 [ Toggle Switch ] [ Fits Hole 5/8" X 1-1/4" ] [ "on/off" ], [ Spst ] [ Terminals 2 (screws) ], [ Amp/volt 20a/125v 10a/250v ] [ Color Black], Bunn-o-matic Coffee Brewer Series Ol Ot Rl Rt Rtf, Vpr Vps., Urn Series U3 Ucb., Warmer Shp Shs. Series Wx., Glenco Coffee, Keating Fryer Bb Cc Ts., Lincoln Oven, Market Forge Steamer, Star Fryer 403 With S/n 4034693 & After., Steamer Hot Dog Steamer 35s (s/n 35108615 & After), Toastmaster Griddle 7a2, 36 (s/n 3600933 & After).
