Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg -WS-50387 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star -WS-50387 6 Inch Diameter Electric Warmer Element Assembly Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | -WS-50387 |
| Manufacturer Part # | -WS-50387 |
| Height | 7.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 6" |
| Weight | 2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg -WS-50387 Element Assembly [ 120v 450w 1ph ] [ 6" Dia. ], Element Pan Box Strap, [terminals Screw 6-32, Includes Screws # 26-2989 6-32 X 1/4" Ss, Wells Food Warmer Ss4 Ss8 Ss10
