- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Star Star HN-115140 7.8 Inch Toggle Switch Kit On Off DPST with Cord
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | HN-115140 |
| Manufacturer Part # | HN-115140 |
| Height | 1.85" |
| Width | 7.8" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg HN-115140 [ Toggle Switch Kit ] Fits Holes ( 1/2") & (3/4" X 1-1/8"), Has Plate To Cover Old Rocker Switch Mt Hole., [ On/off ] [ Dpst ] [ Terminals 4 (1/4" Tabs) ], [volt/amp 20a/125/277v ] [silver Markings "on/off" ], 120v Cord W/plug 60" 3 Wire, White & Black W/ 1/4" F Push-on, Green W/ Ground Ring Terminal. 9 1/2" Orange & Blue Wires, W/ 1/4" F Push-on. Plastic 90 Degree Boot., Holman Ez10
