Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket steam tables and food wells.
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield 2T-46269 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield 2T-46269 3/16 Inch Curved Bulb Thermostat with Auxiliary Switch
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2T-46269 |
| Manufacturer Part # | 2T-46269 |
| Height | 5" |
| Width | 7" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2T-46269 [ Type- Ka ] [ Temp 100-493 F ] [ Curved Bulb 3/16" X 12" ], [ Cap 36" ] .187" D-stem Flat Up Has Auxillary Switch., Wells Warmer Ss-10t Ss-10td Ss-10ult Ss-10ultd Ss-206t, Ss-206td Ss-206ult Ss-206ultd Ss-276ult Ss-276ultd, Ss-4ult Ss-4ultd Ss-8t Ss-8td Ss-8ult Ss-8ultd
