Additional Question? Ask an Expert
SPG International  |  MFG #: 7CBT-24HD  |  Item #: 905519
Item: #905519
Technical details
Manufacturer SPG International
Model Number 7CBT-24HD
Manufacturer Part # 7CBT-24HD
Top Gauge 16 Gauge Top
Splash Height Flat Top (without Backsplash)
Base Construction Stainless Steel Base
Top Stainless Series 300 Series Top
Depth (front - back) 24"D
Width (side - side) 84"W
Table Edge Type Square / Flat Edge
Height 36"
Width 84"
Depth 24"
Weight 210 lbs
NSF Yes
About this item
Product Details
SPG International, 7CBT-24HD, Universal Stainless Work Table, cabinet case with hinged doors, 84"W x 24"D, 16/300 series stainless steel top, without splash, stainless steel cabinet, with mid-shelf, mounted on 6" legs with adjustable bullet feet, NSF
Certifications
NSF Listed logo
NSF Listed
Certifications
Customer reviews
SPG 7CBT-24HD - Universal Stainless Work Table, Cabinet Case With Hinged Doors, 84"W X 24"D
SPG International