  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Special Quote Item.
Free Shipping
FREE Delivery to:
Why you’ll love it
SPG International  |  MFG #: 5CBT-24BHD  |  Item #: 904892
Item: #904892
Technical details
Manufacturer SPG International
Model Number 5CBT-24BHD
Manufacturer Part # 5CBT-24BHD
Table Edge Type Square / Flat Edge
Top Gauge 16 Gauge Top
Base Construction Stainless Steel Base
Splash Height 6" Backsplash
Top Stainless Series 300 Series Top
Depth (front - back) 24"D
Width (side - side) 60"W
Height 36"
Width 60"
Depth 24"
Weight 155 lbs
NSF Yes
About this item
Product Details
SPG International, 5CBT-24BHD, Universal Stainless Work Table, cabinet case with hinged doors, 60"W x 24"D, 16/300 series stainless steel top, 6" backsplash, stainless steel cabinet, with mid-shelf, mounted on 6" legs with adjustable bullet feet, NSF
Certifications
NSF Listed logo
NSF Listed
Certifications
Customer reviews
SPG 5CBT-24BHD - Universal Stainless Work Table, Cabinet Case With Hinged Doors, 60"W X 24"D
SPG International