FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Somat disposer control panels.
- Authorized Somat dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Somat MS-2 disposer control panels
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Somat MS-2 Disposer Control Manual On/off Non-reversing Switch For 1/2 To 5 HP Disposer
| Manufacturer | Somat |
|---|---|
| Model Number | MS-2 |
| Manufacturer Part # | MS-2 |
| Construction | Aluminum Housing |
| Enclosure Rating | NEMA 4 Enclosure |
| Controls | Manual On/off |
| Phase | 3 PH |
| Height | 5.25" |
| Width | 3" |
| Depth | 3.44" |
| Weight | 4 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Somat, MS-2, Disposer Control, manual on/off non-reversing switch, for 1/2 to 5 HP disposer, for use with 208,230 or 460 volt, 3-ph, NEMA 4 watertight enclosure, cast aluminum housing & cover, "F" or "A" series disposer only
