FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Somat waste systems.
- Authorized Somat dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Somat HE9T waste systems
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Somat HE9T Somat Extractor 9” Twin Processes Up To 5000 Lbs Waste Per Hour
| Manufacturer | Somat |
|---|---|
| Model Number | HE9T |
| Manufacturer Part # | HE9T |
| Type | Waste Extractor |
| Height | 96" |
| Width | 76" |
| Depth | 60" |
| Weight | 1760 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Somat, HE9T, Somat Extractor 9” twin, processes up to 5000 lbs waste per hour
