FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Somat waste systems.
- Authorized Somat dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Somat HE6 waste systems
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Somat HE6 Somat Extractor 6” Remote Pulper Processes Up To 1600 Lbs Waste Per Hour
| Manufacturer | Somat |
|---|---|
| Model Number | HE6 |
| Manufacturer Part # | HE6 |
| Type | Waste Extractor |
| Height | 71" |
| Width | 41" |
| Depth | 30" |
| Weight | 725 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Somat, HE6, Somat Extractor 6”, remote pulper, processes up to 1600 lbs waste per hour
