Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Scotsman aftermarket ice machine parts and accessories.
- Engineered to match existing Scotsman units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Scotsman -576 ice machine parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Scotsman -576 Solenoid Valve 120v Fits Scotsman
| Fits with Manufacturer | Scotsman |
|---|---|
| Model Number | -576 |
| Manufacturer Part # | -576 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Scotsman -576 Solenoid Dump Valve 120v 60hz 12w, Scotsman C0322 C0330 C0522 C0530 C0530mr-1a C0630, C0630ma-32a C0830 C1030 Co522ma-32a Co530ma Cu1526, Cu2026 Cu3030 Eh130 Eh222 Eh330 Eh430
