FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Sapphire Manufacturing work tables with undershelves.
- Authorized Sapphire Manufacturing dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Sapphire Manufacturing UDS-36108S work tables with undershelves
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Sapphire Manufacturing UDS-36108S Undershelf 103"W X 31"D X 1-1/2"H Overall Size
| Manufacturer | Sapphire Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | UDS-36108S |
| Manufacturer Part # | UDS-36108S |
| Table Width (side - side) | 108" Wide (side - Side) |
| Gauge | 18 Gauge |
| Construction | Stainless Steel |
| Table Depth (front - back) | 36" |
| Height | 1.5" |
| Width | 103" |
| Depth | 31" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Sapphire Manufacturing, UDS-36108S, Undershelf, 103"W x 31"D x 1-1/2"H overall size, (6) 1-5/8" leg holes, 18 gauge stainless steel construction, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
