RestaurantSupply.com is your trusted source for Sapphire Manufacturing wire shelving.
- Authorized Sapphire Manufacturing dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Sapphire Manufacturing SMWESU24-36GY wire shelving
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Sapphire Manufacturing SMWESU24-36GY Wire Shelving Set Shelf (24" X 36")
| Manufacturer | Sapphire Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | SMWESU24-36GY |
| Manufacturer Part # | SMWESU24-36GY |
| Width (side - side) | 36" |
| Depth (front - back) | 24" |
| Finish | Epoxy Coated, Gray |
| Width | 36" |
| Depth | 24" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Sapphire Manufacturing, SMWESU24-36GY, Wire Shelving Set, Shelf, (24" x 36"), includes: (4) sleeve clips per shelf, wire, grey epoxy coated finish, (per pack = 4 each), Post, (74") for wire shelving, with non-skid, adjustable foot, grey epoxy coated finish, (per pack = 4 each), NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.