RestaurantSupply.com is your trusted source for Sapphire Manufacturing wire shelving.
- Authorized Sapphire Manufacturing dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Sapphire Manufacturing SMWES24-42GN wire shelving
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Sapphire Manufacturing SMWES24-42GN Shelf (24" X 42") Includes: (4) Sleeve Clips Per Shelf
| Manufacturer | Sapphire Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | SMWES24-42GN |
| Manufacturer Part # | SMWES24-42GN |
| Finish | Epoxy Coated, Green |
| Depth (front - back) | 24" |
| Width (side - side) | 42" |
| Width | 42" |
| Depth | 24" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Sapphire Manufacturing, SMWES24-42GN, Shelf (24" X 42"), includes: (4) sleeve clips per Shelf, wire, green epoxy coated finish, NSF (per pack = 2 each)
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.