FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Royal Range of California gas wok ranges.
- Authorized Royal Range of California dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Royal Range of California ORSU-636_LP gas wok ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Royal Range Of California ORSU-636_LP Flex-System™ Wok Range Gas Countertop
| Manufacturer | Royal Range of California |
|---|---|
| Model Number | ORSU-636_LP |
| Manufacturer Part # | ORSU-636_LP |
| Exterior Finish | Stainless Steel Front & Sides |
| Controls | Specify Per Burner Type |
| Depth (front - back) | 31.5" |
| Burner Section Qty | (6) |
| Height | 14" |
| Width | 36" |
| Depth | 31.5" |
| Weight | 220 lbs |
| cCSAus | Yes |
| CSA-Sanitation | Yes |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Royal Range of California, ORSU-636_LP, Flex-System™ Wok Range, gas, countertop, six burner step-up, 9-3/4" stainless steel wok ring accepts 11" wok, cross & circle burner, stainless steel front and sides, all welded frame, 4" adjustable legs, interchangeable top, 180,000 BTU, Made in USA, cCSAus, CSA-Sanitation
Certifications
CSA Sanitation NSF2
This item meets or exceeds the requirements of NSF/ANSI 2 as determined by the Canadian Standards Association (CSA) and is certified for the U.S. market.
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
