Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Royal Range of California countertop gas charbroilers.
- Authorized Royal Range of California dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Royal Range of California 2123_NAT countertop gas charbroilers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Royal Range Of California 2123_NAT Delux Series Charbroiler Gas
| Manufacturer | Royal Range of California |
|---|---|
| Model Number | 2123_NAT |
| Manufacturer Part # | 2123_NAT |
| Heating Source | Lava Rocks |
| Width (side - side) OA | 19 - 24" |
| Height | 12.5" |
| Width | 21.5" |
| Depth | 23" |
| Weight | 134 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Royal Range of California, 2123_NAT, Delux Series, Charbroiler, gas, countertop, lava rock over heavy cast iron burners, all welded frame with 1,200° mineral wool insulation, cast iron grates can be flat or raised, 21-1/2" W x 23" D, full length grease trough, stainless steel front, top and sides, 2" adjustable legs, 60,000 BTU, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
