RestaurantSupply.com is your trusted source for Royal Industries ash tray receptacles.
- Authorized Royal Industries dealer, ensuring genuine commercial janitorial supplies and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Royal Industries ASH 26800D ash tray receptacles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Royal Industries ASH 26800D Cigarette Butt Receptacle 4 Gallon Capacity 16-1/2" X 38-1/2"H
| Manufacturer | Royal Industries |
|---|---|
| Model Number | ASH 26800D |
| Manufacturer Part # | ASH 26800D |
| Color | Black |
| Shape & Size | Round, 16" |
| Type | Ash/sand Urn |
| Material | Plastic |
| Height | 38.5" |
| Width | 16.5" |
| Weight | 12.5 lbs |
| UPC | 697841063716 |
About this item
Product Details
Product Details
Royal Industries, ASH 26800D, Cigarette Butt Receptacle, 4 gallon capacity, 16-1/2" x 38-1/2"H, rain bonnet opening, tie-down notches, galvanized steel pail, flame-retardant polyethylene, black
