  • Fast shipping available on in-stock Quantum WRS4-74-1860SS solid flat shelving units
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Free Shipping
FREE Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum solid flat shelving units.
Quantum WRS4-74-1860SS 60 Inch Solid Shelving Unit with Four Shelves Stainless Steel
Quantum  |  MFG #: WRS4-74-1860SS  |  Item #: 508214
Item: #508214
Technical details
Manufacturer Quantum
Model Number WRS4-74-1860SS
Manufacturer Part # WRS4-74-1860SS
Width (side - side) 60" Wide
Height 74" High
Post Construction Stainless Steel
Shelf Construction Stainless Steel
Posts/Uprights (4) Posts
Depth (front - back) 18" Deep
Shelves (4) Shelves
Type Stationary Unit
Ships Knocked Down
Height 74"
Width 60"
Depth 18"