FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum wire shelving units.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum WRCPL-63-2460-955_BLUE wire shelving units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum WRCPL-63-2460-955_BLUE Bin Transport Cart 60"W X 24"D X 69"H 1200 Lbs. Load Capacity
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WRCPL-63-2460-955_BLUE |
| Manufacturer Part # | WRCPL-63-2460-955_BLUE |
| Finish | Chrome Finish |
| Ships | Knocked Down |
| Shelves | (5) Shelves |
| Type | Mobile Unit |
| Width (side - side) | 60" Wide |
| Depth (front - back) | 24" Deep |
| Height | 69" High |
| Height | 69" |
| Width | 60" |
| Depth | 24" |
| Weight | 165 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WRCPL-63-2460-955_BLUE, Bin Transport Cart, 60"W x 24"D x 69"H, 1200 lbs. load capacity, includes: (3) 36"W x 24"D wire shelves & (4) QUS955 bins (Available in multiple colors), chrome plated finish, donut bumpers, (4) 5" swivel casters (2 with brakes), shipped KD