Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum bus boxes and tub cover ups.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum WRC3-1836-1887_RED bus boxes and tub cover ups
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum WRC3-1836-1887_RED Utility Cart 36"W X 18"D X 37-1/2"H Includes: (3) Wire Shelves
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WRC3-1836-1887_RED |
| Manufacturer Part # | WRC3-1836-1887_RED |
| Ships | Knocked Down |
| Pan capacity | 12 |
| Height | 37.5" |
| Width | 36" |
| Depth | 18" |
| Weight | 58 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WRC3-1836-1887_RED, Utility Cart, 36"W x 18"D x 37-1/2"H, includes: (3) wire shelves, (12) 18-1/2"W x 8-3/8"D x 7"H (QP1887) bins (Available in multiple colors) and (2) swivel casters, (2) with brake, chrome plated finish, shipped KD