Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum bus boxes and tub cover ups.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum WRC2-1836-1285_BLUE bus boxes and tub cover ups
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum WRC2-1836-1285_BLUE Utility Cart 36"W X 18"D X 37-1/2"H Includes: (2) Wire Shelves
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WRC2-1836-1285_BLUE |
| Manufacturer Part # | WRC2-1836-1285_BLUE |
| Ships | Knocked Down |
| Pan capacity | 8 |
| Height | 37.5" |
| Width | 36" |
| Depth | 18" |
| Weight | 38 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WRC2-1836-1285_BLUE, Utility Cart, 36"W x 18"D x 37-1/2"H, includes: (2) wire shelves, (8) 12-1/2"W x 8-3/8"D x 5"H (QP1285) bins (Available in multiple colors) and (2) swivel casters, (2) with brake, chrome plated finish, shipped KD