Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum wire shelving units.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum WR9-92060_BLUE wire shelving units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum WR9-92060_BLUE Bin Wire Shelving System 48"W X 18"D X 74"H Overall Size
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR9-92060_BLUE |
| Manufacturer Part # | WR9-92060_BLUE |
| Finish | Chrome Finish |
| Ships | Knocked Down |
| Type | Stationary Unit |
| Depth (front - back) | 18" Deep |
| Width (side - side) | 48" Wide |
| Shelves | (9) Shelves |
| Height | 74" High |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR9-92060_BLUE, Bin Wire Shelving System, 48"W x 18"D x 74"H overall size, 800 lb. capacity per shelf, includes: (9) wire shelves, (4) posts, and (36) DG92060 containers, available in multiple color, chrome plated finish