  • Fast shipping available on in-stock Quantum WR86-1442WPM wire shelving units
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum wire shelving units.
Quantum WR86-1442WPM 42 Inch Wire Plastic Mat Shelving Unit 4-Tier Green Epoxy
Quantum  |  MFG #: WR86-1442WPM  |  Item #: 1658614
Item: #1658614
Technical details
Manufacturer Quantum
Model Number WR86-1442WPM
Manufacturer Part # WR86-1442WPM
Ships Knocked Down
Shelves (4) Shelves
Type Stationary Unit
Depth (front - back) 14" Deep
Width (side - side) 42" Wide
Posts/Uprights (4) Posts / Uprights
Finish Epoxy Coated, Green
Height 86"
Width 42"
Depth 14"