  • Fast shipping available on in-stock Quantum WR74-2454GY-5 wire shelving units
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum wire shelving units.
Quantum WR74-2454GY-5 54 Inch Wire Shelving Starter Kit Antimicrobial Gray Epoxy
Quantum  |  MFG #: WR74-2454GY-5  |  Item #: 508215
Item: #508215
Technical details
Manufacturer Quantum
Model Number WR74-2454GY-5
Manufacturer Part # WR74-2454GY-5
Ships Knocked Down
Width (side - side) 54" Wide
Shelves (5) Shelves
Depth (front - back) 24" Deep
Posts/Uprights (4) Posts / Uprights
Type Stationary, Starter Unit
Finish Epoxy Coated, Gray
Height 74" High
Height 74"
Width 54"
Depth 24"