FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum wire shelving units.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum WR7-951_YELLOW wire shelving units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum WR7-951_YELLOW Wire Shelving Container System 36"W X 24"D X 74"H 800 Lb. Capacity
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR7-951_YELLOW |
| Manufacturer Part # | WR7-951_YELLOW |
| Posts/Uprights | (4) Posts / Uprights |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Ships | Knocked Down |
| Height | 74" High |
| Type | Stationary, Starter Unit |
| Shelves | (7) Shelves |
| Depth (front - back) | 24" Deep |
| Height | 74" |
| Width | 36" |
| Depth | 24" |
| Weight | 188 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR7-951_YELLOW, Wire Shelving Container System, 36"W x 24"D x 74"H, 800 lb. capacity, includes: (7) wire shelves, (4) 74"H posts, & (24) QUS951 bins (Available in multiple colors)