FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum wire shelving units.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum WR7-20-MIX_RED wire shelving units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum WR7-20-MIX_RED Bin Wire Shelving System 36"W X 24"D X 74"H 800 Lb. Capacity Per Shelf
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR7-20-MIX_RED |
| Manufacturer Part # | WR7-20-MIX_RED |
| Finish | Chrome Finish |
| Posts/Uprights | (4) Posts / Uprights |
| Shelves | (7) Shelves |
| Ships | Knocked Down |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Depth (front - back) | 24" Deep |
| Type | Stationary Unit |
| Height | 74" High |
| Height | 74" |
| Width | 36" |
| Depth | 24" |
| Weight | 182 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR7-20-MIX_RED, Bin Wire Shelving System, 36"W x 24"D x 74"H, 800 lb. capacity per shelf, includes: (7) wire shelves, (4) posts, (8) QUS950 bins, (3) QUS952 bins, (4) QUS951 bins, (3) QUS953 bins, & (2) QUS954 bins (Available in multiple colors), chrome plated finish
