  • Fast shipping available on in-stock Quantum WR63-2172WPM plastic with metal post shelving units
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum plastic with metal post shelving units.
Quantum WR63-2172WPM 72 Inch 4-Tier Louvered Shelving Unit with Plastic Mats
Quantum  |  MFG #: WR63-2172WPM  |  Item #: 508233
Item: #508233
Technical details
Manufacturer Quantum
Model Number WR63-2172WPM
Manufacturer Part # WR63-2172WPM
Width (side - side) 61" - 72" Wide
Height 63" High
Posts/Uprights (4) Posts
Type Stationary Unit
Shelves (4) Shelves
Color/Finish Green
Style Louvered
Depth (front - back) 21" Deep
Height 63"
Width 72"
Depth 21"