FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum wire shelving units.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum WR6-953_BLUE wire shelving units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum WR6-953_BLUE Bin Wire Shelving System 36"W X 24"D X 74"H Overall Size
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR6-953_BLUE |
| Manufacturer Part # | WR6-953_BLUE |
| Shelves | (6) Shelves |
| Type | Stationary Unit |
| Ships | Knocked Down |
| Finish | Chrome Finish |
| Posts/Uprights | (4) Posts / Uprights |
| Height | 74" High |
| Depth (front - back) | 24" Deep |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Height | 74" |
| Width | 36" |
| Depth | 24" |
| Weight | 156 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR6-953_BLUE, Bin Wire Shelving System, 36"W x 24"D x 74"H overall size, 800 lb. capacity per shelf, includes: (6) wire shelves, (4) posts, & (15) QUS953 bins (Available in multiple colors), chrome plated finish