Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum wire shelving units.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum WR6-13-MIX_BLACK wire shelving units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum WR6-13-MIX_BLACK Bin Wire Shelving System 42"W X 18"D X 74"H 800 Lbs. Load Capacity Per Shelf
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR6-13-MIX_BLACK |
| Manufacturer Part # | WR6-13-MIX_BLACK |
| Depth (front - back) | 18" Deep |
| Finish | Chrome Finish |
| Shelves | (6) Shelves |
| Type | Stationary Unit |
| Ships | Knocked Down |
| Width (side - side) | 42" Wide |
| Height | 74" High |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR6-13-MIX_BLACK, Bin Wire Shelving System, 42"W x 18"D x 74"H, 800 lbs. load capacity per shelf, includes: (6) shelves, (4) QMS543, (3) QMS533, (3) QMS532 and (3) QMS531 bins, available in multiple colors, chrome plated finish, shipped KD