FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum wire shelving units.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum WR5-955_BLUE wire shelving units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum WR5-955_BLUE Bin Wire Shelving System 42"W X 24"D X 74"H Overall Size
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR5-955_BLUE |
| Manufacturer Part # | WR5-955_BLUE |
| Posts/Uprights | (4) Posts / Uprights |
| Width (side - side) | 42" Wide |
| Ships | Knocked Down |
| Shelves | (5) Shelves |
| Depth (front - back) | 24" Deep |
| Type | Stationary Unit |
| Height | 74" High |
| Height | 74" |
| Width | 42" |
| Depth | 24" |
| Weight | 145 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR5-955_BLUE, Bin Wire Shelving System, 42"W x 24"D x 74"H overall size, 800 lb. capacity per shelf, includes: (5) wire shelves, (4) posts, & (8) QUS955 bins (Available in multiple colors)