Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum wire shelving units.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum WR5-39-1236-207_RED wire shelving units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum WR5-39-1236-207_RED Bin Wire Shelving Center 12"D X 36"W X 39"H 800 Lbs. Capacity Per Shelf
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR5-39-1236-207_RED |
| Manufacturer Part # | WR5-39-1236-207_RED |
| Depth (front - back) | 12" Deep |
| Finish | Chrome Finish |
| Ships | Knocked Down |
| Shelves | (5) Shelves |
| Height | 39" High |
| Type | Stationary Unit |
| Width (side - side) | 36" Wide |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR5-39-1236-207_RED, Bin Wire Shelving Center, 12"D x 36"W x 39"H, 800 lbs. capacity per shelf, includes: (5) shelves and (16) QSB207 bins, available in multiple colors, chrome plated finish, shipped KD